user

Kore dizileri 2024

avatar

Kore Yaşam

 • e1

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kore dizileri

Kore dizilerinin popülaritesi her geçen gün dünya genelinde büyük bir artış göstermektedir.

Vizyonda en fazla izlenen kore dizileri

Kore dizileri genellikle dramatik hikayeler, romantizm, komedi, gerilim ve fantastik öğelerle dolu olması izleyicileri ekran başına toplamaktadır.

Özellikle Türk izleyicilerin ilgisini çeken ve 2024 yılının ilk 3 ayında en fazla izlenen kore dizilerini sizin için sıralıyoruz.

Doktor Slump

2024 yılının en fazla izlenen kore yapımı dizilerden 1.cisi Netflix platformu üzerinde gösterimde olan Doktor Slump dizisi.

Orjinal ismi: Doctor Slump
Yönetmen: Oh Hyun-Jong
Senaryo: Baek Sun-Woo
Platform: Netflix
Oyuncular: Park Hyung-Sik, Park Shin Hye, Yoon Parkı, Kong Seong-Ha, Oh Dong-Min
Bölümler: 16
Tür: Komedi – Romantik kore dizileri
Ülke: Güney Kore

Dizinin konusu:

Bir doktorun tüm hayatı boyunca çabalamasına ve sonunda doktor olmasına rağmen, işyerinde karşılaştığı mobing onu depresyon ve intihar noktasına sürüklemiştir.

Öte yandan Yeo Jeong-woo basit bir ameliyatın ters gitmesi ve onu tıbbi bir uygulama hatası ameliyatı yarıda bırakmasıyla gözden düşer, zor süreç yaşayan iki birey komşu olurlar, böylece lisedeki amansız rakipler, çalışma alanında yaşadıkları sorunun sonrasında bir araya gelirler.

My Demon

2024 yılının en fazla izlenen kore dizilerden 2.cisi Netflix platformu üzerinde gösterimde olan My Demon dizisi en fazla izlenen kore dizilerinden biridir.

Orjinal ismi: My Demon
Yönetmen: Kim Jang-Han
Senaryo: Choi A-Il
Platform: Netflix
Oyuncular: Kim You-Jung, Song Kang
Bölümler: 16
Tür: Fantazi / Romantik-Komedi
Ülke: Güney Kore

Dizinin Konusu

Bir şirketin şeytani varisi Do Do-hee ile güçlerini geçici olarak kaybeden bir iblis olan Jeong Gu-won arasındaki sözleşmeli evliliğin hikayesini anlatıyor. Bu anlık kayıp onlara kısa süreli bir mutluluk getirse de devamında kötü bir geleceği beraberinde getiriyor

Crash Landing on You

Güney ve Kuzey Kore sorunları arasına sıkışan iki kişinin birlikteliğini konu alan romantik kore dizilerinden 3.cü sırası.

Orjinal ismi: Crash Landing on You
Yönetmen: Lee Jung-Hyo
Senaryo: Park Ji-Eun
Platform: Netflix
Oyuncular: Hyun-Bin, Son Ye Jin, Seo Ji Hye, Kim Jung-Hyun
Bölümler: 16
Tür: Romantik-Drama
Ülke: Güney Kore

Dizinin Konusu

Bir şirketin gelecekteki varisi olan Yoon Se-Ri, yamaç paraşütü ile atlayış yaparken sert rüzgarların etkisi ile kuzey sınırını geçip yasaklı bölgeye girer, indiği anda onu kuzey kore ordusunda görevli bir subayla karşılaşır ve subay onu yetkililere teslim etmek yerine alıp bir süre evinde saklar, amacı bir fırsat bulup onu tekrar güney kore’ye geçmesini sağlamaktır.

Plansız olaylar zinciri Güneyli Yoon Se-Ri ile Kuzeyli subay arasında yakınlığı beraberinde getirir.

Not: Crash Landing on You, hem güneyde hem de kuzeyde en fazla izlenen kore dizilerinden biridir.

True Beauty

Yaşamın olumsuz yönlerinden etkilendikten sonra sosyal yaşamın güzelliklerini keşfedip yeniden hayata bağlanan 3 arkadaşın eğlenceli günlerini konu alan True Beauty dizisi netflix platformunda en fazla izlenen 4.cü kore dizilerinden oldu

Orjinal ismi: True Beauty
Yönetmen: Kim Sang-Hyub
Senaryo: Yaongyi, Lee Si-Eun
Platform: Netflix
Oyuncular: Mun Ka-Young, Cha Eun-Woo, Hwang In-Yeop, Park Yoo-Na
Bölümler: 16
Tür: Komedi, Gençlik dizisi
Ülke: Güney Kore

Dizinin konusu

Dış görünüşü dolayısı ile alay konusu olup sürekli dışlandığı için özgüven zafiyeti yaşayan Lim Joo-Kyung içinde olduğu buhran nedenini sonlandırmak için çözümü güzellik ürünleri ile dış görünüşünü değiştirmek olduğu fark eder ve yaptığı makyaj ona yeni bir görünüm sağladığı için özgüveni artar ama yinede bu değişikliği çevresinden saklamaya devam eder.

Bir diğer dizi karakteri olan Lee Su-Ho en yakın arkadaşını kaybetmenin acısı ile yıllarca içine kapanık ruh hali ile yaşamaktadır, kendi kabuklarını kırma eğiliminde olan Lim Joo-Kyung ve Lee Su-Ho arasında yakınlaşma olur, bir zaman sonra bu ikiliye Han Sen-Joon dahil olur ve üç arkadaşın yaşamı eğlenceli bir hal alır.

King The Land

Veraset savaşlarının ortasında başlayan bir aşkı konu alan King The Land dizisi netflix platformunda en fazla izlenen 5.ci kore dizisi oldu.

Orjinal ismi: King The Land
Yönetmen: Im Hyun-Wook
Senaryo: Choi Rom
Platform: Netflix
Oyuncular: Lee Joon-Ho, Lim Yoon
Bölümler: 16
Tür: Komedi, Romantik kore dizileri
Ülke: Güney Kore

Dizinin konusu

Gu Won, varlıklı bir ailenin oğludur ve otel zincirlerinden birinin varisleri arasındadır, şirketler grubunun başına geçmeyi beklerken yeni varislerin çıkması ile beraber rekabet savaşı başlar, veraset kavgasının ortasında otelde yeni işe başlayan Cheon Sa-Rang ile arasında yakınlaşma olduğunu farkeden delikanlı sosyal ilişkilerde kötü olmasından kaynaklı bir süre bocalar ama sonrasında kızın özverili davranmasının etkisi ile ikilinin arasında romantik ilişki gelişir.


Oyuncu Profilleri

Park Hyung-Sik kimdir?

Park Hyung-sik, Güney Koreli bir aktör ve şarkıcıdır. İlk olarak ZE:A müzik grubunun bir üyesi olarak çıkış yaptıktan sonra, televizyon dizilerinde ve filmlerde başarılı bir kariyere sahip olmuştur.

Park Hyung-sik’in tanınmış projelerinden biri Strong Woman Do Bong-soon dizisidir. Ayrıca Suits ve Hwarang: The Poet Warrior Youth Doctor Slump gibi yapımlarda da rol almıştır.

Park Hyung-sik, hem müzik kariyerinde hem de oyunculukta gösterdiği başarı ile Güney Kore eğlence endüstrisinde tanınan bir isim haline gelmiştir.

Park Shin-hye kimdir?

Park Shin-hye, Güney Koreli bir aktris ve şarkıcıdır. 18 Şubat 1990 tarihinde Gyeonggi Eyaleti, Goyang’da doğdu. Kariyerine çocuk oyuncu olarak başlamış ve Stairway to Heaven dizisindeki rolüyle tanınmaya başlamıştır.

Park Shin-hye’nin kariyeri boyunca birçok televizyon dizisi ve filmde yer aldı. Onun en bilinen dizilerinden biri You’re Beautiful, The Heirs ve Pinocchio gibi projelerdir. Ayrıca Miracle in Cell No. 7, The Royal Tailor ve Doctor Slump gibi filmlerde de rol almıştır.

Oyunculuk yetenekleri, güzellik ve zarafeti ile Güney Kore’nin en sevilen aktrislerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Son yıllarda Kore dizilerinin vazgeçilmez oyuncusu olan Park Shin-hye ayrıca müzik yeteneklerini de sergileyerek birkaç televizyon dizisinde şarkı söyledi.

Kim You-Jung kimdir?

Kim Yoo-jung, Güney Koreli bir aktris ve şarkıcıdır. 22 Eylül 1999 tarihinde Güney Kore’de doğdu. Çocuk oyuncu olarak kariyerine başladı ve o zamandan beri birçok televizyon dizisi ve filmde önemli roller üstlendi.

Kim Yoo-jung’un çıkış yaptığı projeler arasında Dong Yi, The Moon That Embraces the Sun, Love in the Moonlight ve My Demon gibi televizyon dizileri bulunmaktadır.

Oyunculuk yetenekleri, genç yaşına rağmen birçok ödül ve övgü kazanmasına neden oldu.

Ayrıca müzik yeteneklerini de sergileyerek birkaç projede şarkı söyledi. Kim Yoo-jung, enerjik kişiliği, doğal güzelliği ve başarılı kariyeri ile Güney Kore’nin tanınan genç oyuncularından biridir.

Song Kang kimdir?

Song Kang, Güney Koreli bir aktör ve modeldir. 23 Nisan 1994 tarihinde Güney Kore’de doğdu. Song Kang, oyunculuk kariyerine 2017 yılında başladı ve kısa sürede dikkat çeken projelerde yer alarak geniş bir hayran kitlesi edindi.

Song Kang’ın çıkış yaptığı projeler arasında Navillera, Love Alarm, When the Devil Calls Your Name,Navillera ve My Demon gibi televizyon dizileri yer almaktadır. Ayrıca, çeşitli dergi çekimlerinde ve modellik projelerinde de yer almıştır.

Genç yaşına rağmen gösterdiği oyunculuk yeteneği ve çeşitli projelerdeki başarılarıyla dikkat çeken Song Kang, Güney Kore dizilerinden oynayıp yükselen genç aktörlerinden biri olarak bilinir.

Hyun-Bin kimdir?

Hyun Bin, gerçek adıyla Kim Tae-pyung, Güney Koreli bir aktördür. 25 Eylül 1982 tarihinde Güney Kore’nin Seul şehrinde doğdu. Hyun Bin, 2003 yılında televizyon dizisi Bodyguard ile oyunculuk kariyerine başladı ancak gerçek çıkışını 2005 yılında My Name is Kim Sam-soon dizisindeki rolü ile yaptı.

Hyun Bin’in popülerliği My Lovely Sam Soon ve Secret Garden gibi televizyon dizileri ve My Name is Kim Sam-soon ve A Millionaire’s First Love gibi filmlerle daha da arttı. Ayrıca Crash Landing on You dizisindeki performansıyla da büyük beğeni topladı.

Kariyeri boyunca birçok ödül kazanan Hyun Bin, Güney Kore’nin tanınmış aktörlerinden biri haline gelmiştir. Oyunculuk yetenekleri, yakışıklılığı ve çeşitli projelerdeki başarıları ile bilinmektedir.

Son Ye Jin kimdir?

Son Ye Jin, Güney Koreli bir aktris. 11 Ocak 1982 tarihinde Güney Kore’nin Daegu şehrinde doğdu. Kariyerine genç yaşta bir televizyon reklamında yer alarak başladı ve 2000 yılında televizyon dizisi Delicious Proposal ile oyunculuk kariyerine adım attı.

Son Ye Jin, televizyon dizileri ve filmlerdeki başarılı performansları ile tanınmaktadır. The Classic, A Moment to Remember, April Snow gibi romantik dram filmleriyle geniş bir izleyici kitlesi elde etti. Ayrıca romantik komedi dizisi Crash Landing on You ile büyük bir uluslararası popülerlik elde etti.

Kariyeri boyunca birçok ödül kazanan Son Ye Jin, Güney Kore dizilerinde oynayan en tanınmış ve
sevilen aktrislerinden biri haline gelmiştir. Yetenekleri, oyunculuk becerileri ve çeşitli projelerdeki başarıları ile Güney Kore ve uluslararası düzeyde büyük bir hayran kitlesi edinmiştir.

Mun Ka-Young kimdir?

Mun Ka-Young, Güney Koreli bir aktris. 19 Haziran 1996 tarihinde Güney Kore’de doğdu. İlk olarak 2006 yılında Seo Dong Yo adlı televizyon dizisinde çocuk oyuncu olarak yer aldı. O zamandan beri çeşitli televizyon dizileri ve filmlerde başrol ve yan rollerde görev almıştır.

Mun Ka-Young, kariyerindeki çeşitli projelerle dikkat çekmiş ve performanslarıyla olumlu eleştiriler almıştır. Bazı önemli kore dizileri projeleri arasında The Merchant: Gaekju 2015, Individualist Ms. Ji-Young, Tempted ve True Beauty bulunmaktadır.

True Beauty dizisindeki performansı, genç oyuncunun yeteneklerini daha geniş bir kitleye tanıttı.

Cha Eun-Woo kimdir?

Cha Eun-Woo, Güney Koreli bir aktör, şarkıcı ve modeldir. Gerçek adı Lee Dong-Min’dir ve 30 Mart 1997 tarihinde Güney Kore’de doğdu. Cha Eun-Woo, ASTRO adlı K-pop grubu‘nun lideri ve vokalistidir. Oyunculuk kariyerine 2014 yılında bir model olarak başladı, ardından 2016 yılında “To Be Continued” dizisiyle oyunculuk kariyerine adım attı.

Cha Eun-Woo’nun oyunculuk kariyerindeki önemli projeler arasında My ID is Gangnam Beauty, Rookie Historian Goo Hae-Ryung ve True Beauty” kore dizileri bulunmaktadır.

Hem müzik hem de oyunculuk alanındaki başarıları, genç yetenekleri arasında dikkat çekmesine neden olmuştur.

Lee Joon-Ho kimdir?

Lee Jun-ho ismi ile bilinen, Güney Koreli bir şarkıcı, söz yazarı ve aktördür. Güney Koreli erkek grubu 2PM grubunun bir üyesidir. 2013 yılında Junho, Kore filmi Cold Eyes’ta aktör olarak giriş yaptı, devamında kore dizilerinden Im Hyun-Wook’un yönettiği King The Land isimli dizide başarılı bir grafik sergiledi.

Lim Yoon-A kimdir?

Lim Yoon-A, Güney Koreli bir aktristir. 30 Mayıs 1990 tarihinde Güney Kore’de doğmuştur. Oyunculuk kariyerine 2006 yılında KBS2 televizyon dizisi olan Princess Hours ile başlamıştır. Daha sonra birçok televizyon dizisi ve filmde yer almıştır.

Bazı projeleri arasında My Sassy Girl, The King in Love, The Prime Minister and I, Tomorrow with You ve King the Land gibi diziler bulunmaktadır. Lim Yoon-A, güzellik ve oyunculuk yetenekleriyle tanınan bir sanatçıdır.

Not: Kore dizileri içeriği  Wikipedia‘dan alınan bilgiler ile zenginleştirilmiştir

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.