user
Çinden Tayvana ABD göndermeli Ultimatom

Sıradaki içerik:

Çinden Tayvana ABD göndermeli Ultimatom

e
sv

Instagram Hashtag Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

avatar

Admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

instagram takipci

Instagram Hashtag Kullanımı mantığı

Instagram gönderileriniz de fazla hashtag kullanımı, paylaşmış olduğunuz gönderilerin bulunmasını daha çok kolaylaştırır. Bununla birlikte gönderilerinizi görüntüleyen kişilerin sayısı artacağı için beğeni ve yorum alma olasılığınızda artış gösterir. Fakat son dönemlerde yapılan araştırmalar, Instagram gönderilerinizde kullandığınız fazla etiketlerin etkileşim oranlarını düşürdüğünü ortaya çıkarmıştır. Yapılan bu araştırmanın sonucunun bu şekilde çıkmasının sebebi ise, milyonlarca Takipçisi olan Instagram kullanıcılarının paylaşımlarında çok sayıda etiket kullanmamasıdır ve az sayıda takipçisi olan kullanıcıların ise paylaşımlarında çok sayıda etiket kullandığı hâlde etkileşimlerinin az olması yatar. Bu sebepten çok sayıda hashtag kullanmak yerine dikkatle seçilmiş hashtag’lerin kullanılması, hesabınıza yarar getirecektir. Alakasız hashtag’ler ile gönderilerinizi doldurmanızın hesabınıza yarardan çok zararı dokunuyor olabilir.

Instagram Hashtag Kullanım Kuralları Nedir?

Instagram uygulaması, hashtag kullanırken kullanıcılarına birtakım kurallar koymuştur. Bu kuralların ne olduğunu merak ediyor ve öğrenmek istiyorsanız, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

 • Instagram’da paylaşacağınız fotoğraf ve videolara en fazla 30 tane hashtag ekleyebilirsiniz.
 • Instagram kullanıcıları yalnızca kendi gönderilerini etiketleyebilirler.
 • Instagram gönderilerine eklenecek olan hashtag’ler başlığa ya da yorumun içerisine eklenebilmektedir.

Yukarıda kurallara dikkat edecek şekilde gönderilerinizde hashtag kullanımı yapmanız gerekir.

Instagram’da Yanlış Hashtag Kullanımının Sonuçları Nelerdir?

Instagram’da kullanılan yanlış hashtag’ler, kısıtlama almanıza neden olarak, paylaşmış olduğunuz gönderilerin diğer kullanıcılar tarafından görüntülenmemesine neden olabilir. Yanlış hashtag kullanımının bir diğer sonucu ise paylaştığınız gönderilerin zayıf içerikler olarak algılanmasına neden olmasıdır. Ayrıca İşletme hesabı kullanıyorsanız, kullanmış olduğunuz fazla ve bol hashtag’ler kullanıcılar açısından marka algınızı bozabilmektedir. bununla birlikte Instagram uygulamasında belli bir takipçi sayısına ulaştıktan sonra, kullanıcılarınızla iletişimi korumak ve ilişkiyi koparmamak adına ve kurumsal hesap yönetiyorsunuz, abartılı bir şekilde hashtag kullanmamanız önerilmektedir.

instagram takipçi satın al

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Mavi Gizem izmir PCR Testi Global Secure Cargo Service | GSCS I Uluslararası Kargo Taşımacılığı Suruculuk.com | Sürücülük Firma Rehberi Ronytek Bilişim Classical Copy Özel İzmir Nakliyat DAST Uluslararası Lojistik