user

Hospital Playlist dizisi

avatar

Kore Yaşam

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hospital Playlist

Hospital Playlist dizisi oyuncuları, konusu ve yorumları.

Hospital Playlist, Güney Kore televizyon dizisi olan bir medical-drama dizisidir. Dizi, 2020 yılında yayınlanmaya başlamış ve büyük bir popülerlik kazanmıştır.

Hospital Playlist orjinalinde dokuz bölümden oluşan ilk sezonu ve on bölümden oluşan ikinci sezonuyla toplamda 19 bölümden oluşmaktadır.

Dizi Türkiye’de Netflix platformu üzerinde 1.ci ve 2.ci sezon 12 bölüm olarak gösterime girmiştir.

Dizi, beş doktor arkadaşın hikayesini anlatır. Bu beş doktor, aynı hastanede birlikte çalışmaktadır ve aynı zamanda bir müzik grubu kurmuşlardır. Dizi, karakterlerin kişisel ve mesleki yaşamlarını, hastalarla olan etkileşimlerini ve dostluklarını merkeze alır. Hasta hikayeleri, doktorların yaşadığı zorluklar ve hastanede geçen olaylar, dizinin ana temasını oluşturur.

“Hospital Playlist,” izleyiciler tarafından doktor-drama türündeki benzersiz yaklaşımı, duygusal derinliği ve karakter gelişimi nedeniyle övgü almıştır.

Dizi aynı zamanda güçlü bir film müziği’ne sahiptir ve Güney kore’li müzik karakterlerin bir araya gelmelerini sağlayan önemli bir yapımdır.

Hospital Playlist dizi profili

Orjinal ismi: Hospital Playlist / Wise Doctor Life
Yönetmen: Shin Won-Ho (*1)
Senaryo: Lee Woo-Jung (*2)
TR Platform: Netflix
Oyuncular: Cho Jung-Seok (Lee Ik-Joon) – Yoo Yeon-Seok (Ahn Jeong-Won) – Jung Kyoung-Ho (Kim Jun-Wan), Kim Dae-Myung (Yang Seok-Hyeong), Jeon Mi-Do (Chae Song-Hwa)
Bölümler: 1.ci sezon 12 / 2.ci sezon 12
Tür: Drama dizileri, Tıp Konulu diziler, Komedi dizileri
Ülke: Güney Kore

Dizi oyuncu kadrosu biyografileri

Cho Jung-Seok Kimdir?

Cho Jung-Seok, Güney Koreli bir aktördür. 26 Aralık 1980 tarihinde Seul, Güney Kore’de doğdu. Tıp draması “Hospital Playlist”de Lee Ik-Joon karakterini canlandırmasıyla büyük bir tanınırlık kazanmıştır.

Ayrıca romantik komedi dizisi “Don’t Dare to Dream” (2016) ve müzikal film “The Face Reader” (2013) gibi projelerde de yer almıştır.

Kariyerine tiyatro ile başlamış ve daha sonra televizyon ve sinemada başarılı performanslar sergilemiştir. Cho Jung-Seok, oyunculuk yetenekleri ve çeşitli projelerdeki başarılarıyla Güney Kore eğlence endüstrisinde önemli bir isim haline gelmiştir.

Yoo Yeon-Seok Kimdir?

Yoo Yeon-Seok, Güney Koreli bir aktördür. 11 Nisan 1984 tarihinde Seul, Güney Kore’de doğdu. Eğlence dünyasına tiyatro oyuncusu olarak başlamış ve daha sonra televizyon dizileri ve filmlerde önemli rollerde yer almıştır.

Yoo Yeon-Seok, tıp draması “Hospital Playlist”deki Ahn Jeong-Won karakteriyle büyük bir popülerlik kazandı. Ayrıca “Reply 1994” (2013) ve “Mr. Sunshine” (2018) gibi dizi ve filmlerde de dikkat çeken performanslar sergiledi.

Yetenekli oyunculuğu ve çeşitli projelerdeki başarılarıyla Güney Kore eğlence endüstrisinde önemli bir yer edinmiştir.

Jung Kyoung-Ho Kimdir?

Jung Kyoung-Ho, Güney Koreli bir aktördür. 14 Ağustos 1983 tarihinde Güney Kore’de doğdu. Kariyerine tiyatro ile başladıktan sonra televizyon dizileri ve filmlerde önemli rollerde yer aldı.

Jung Kyoung-Ho, “Hospital Playlist” dizisinde Kim Jun-Wan karakteriyle tanınmaktadır. Bu dizideki performansı, izleyiciler ve eleştirmenler tarafından olumlu şekilde değerlendirilmiş ve kariyerine önemli bir katkı sağlamıştır.

Jung ayrıca “Prison Playbook” (2017) ve “Life on Mars” (2018) gibi yapımlarda da başarılı performanslar sergilemiştir.

Kim Dae-Myung kimdir?

Kim Dae-Myung, Güney Koreli bir aktördür. 5 Aralık 1984 tarihinde Güney Kore’de doğdu. Kariyerine tiyatro ile başladıktan sonra televizyon dizileri ve filmlerde çeşitli rollerde yer aldı.

Kim Dae-Myung, “Hospital Playlist” dizisinde Yang Seok-Hyeong karakteriyle tanınmaktadır. Bu dizi, onun oyunculuk yeteneklerini geniş bir izleyici kitlesine tanıtmış ve olumlu eleştiriler almıştır.

“Misaeng” (2014) ve “The Sound of a Flower” (2015) gibi projelerde de önemli roller üstlenmiştir.

Jeon Mi-Do kimdir?

Jeon Mi-Do, Güney Koreli bir aktris ve müzisyenidir. 7 Aralık 1982 tarihinde doğmuştur. Tiyatro, televizyon ve film projelerinde yer alarak kariyerini sürdürmektedir.

Jeon Mi-Do, “Hospital Playlist” dizisinde Chae Song-Hwa karakteriyle tanınmaktadır. Ayrıca müzik kariyeri de bulunmaktadır ve dizideki performansları izleyiciler tarafından takdir edilmiştir.

Dipnotlar

(*1) : Shin Won-Ho (Dizinin yönetmeni)

Shin Won-Ho, Güney Koreli bir televizyon yapımcısı, yönetmen ve senaristtir. 23 Ekim 1971 tarihinde doğdu. En çok “Reply” dizisi serisi ve “Prison Playbook” gibi yapımlarıyla tanınır. Ayrıca “Hospital Playlist” dizisinin yönetmenliğini üstlenmiştir. Shin Won-Ho’nun çalışmaları genellikle sıcak atmosferi, karakter derinliği ve gerçekçi anlatımıyla dikkat çeker.

(*2) : Lee Woo-Jung (Dizinin senaristi)

Lee Woo-Jung, Güney Koreli bir senarist ve televizyon yapımcısıdır. En çok “Reply” dizisi serisi ve “Hospital Playlist” gibi projeleriyle tanınır. Lee Woo-Jung’un yazdığı diziler genellikle gerçekçi hikayeler, duygusal derinlik ve karakter odaklı anlatımıyla bilinir. “Reply 1988” ve “Hospital Playlist” gibi yapımları, Güney Kore televizyon dizilerinde başarılı ve etkileyici çalışmalar arasında yer almaktadır.

Not: Bu içerik  Wikipedia‘dan alınan bilgiler ile zenginleştirilmiştir

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.