user
En başarılı bulduğunuz kore dizisi hangisidir? (Anket)

Sıradaki içerik:

En başarılı bulduğunuz kore dizisi hangisidir? (Anket)

e
sv

Google uzaktan çalışan elemanların maaşlarında düzenlemeye gidiyor.

avatar

Admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google uzaktan çalışan elemanların maaşlarında düzenlemeye gidiyor.

Google uzaktan çalışan elemanların maaşlarında revizyon kararı aldı

Google uzaktan çalışan elemanlarının maaşlarında yaşadıkları bölgelerdeki hayat pahalılığını baz alarak kesinti yapma kararı aldı.

Amerikan bilişim devi Google pandemi ve çeşitli nedenlerden dolayı evden çalışmayı tercih eden çalışanlarının yaşadıkları bölgelerdeki gider masrafları orantılarına uygun bir şekilde düzenlemeye gideceği ve bu düzenlemenin bazı çalışanların maaşlarında %75 e varan kesintiye yol açacağı söyleniyor.

Reuters haber kaynaklarına göre özellikle pandemi sürecinde uzaktan çalışmayı tercih edenlerin Google’nin bu kararını kaygı ile karşıladıklarını belirtti.

Google bu konuda ne diyor

Google’de üst düzey bir yetkili söylentilerin doğru olduğunu ve bu kararın yeni olmadığı şirket politikaları doğrultusunda önceden işletilen bir politika olduğunu belirtti.

Yetkili; Çalışanlarımıza ödediğimiz maaşlar ve diğer yaşamsal destek avantajları içeren paketlerimiz her zaman yaşadıkları yere göre belirlenmiştir.

Çalışanlarımıza Google marka değerine esas alan bir politika ile yaşadıkları bölgedeki giderleri baz alarak piyasanın en üstünde ödeme yapıyoruz.” dedi ve çalışan maaşlarının kentlere ve eyaletlere göre değiştiğini kaydetti.

Diğer şirketler bu konuda nasıl bir politika izliyor?

Dünyanın en büyük sosyal medya devlerinden olan Twitter ve Facebook hayat pahalılığının düşük olduğu yerde yaşayıp uzaktan çalışmayı tercih eden elemanlarının maaşlarında kesintiye gitmişti.

Reddit ve Zillow’un aralarında olduğu daha küçük ölçekli bilişim şirketleri Google Twitter ve Facebook’un aldığı kararların aksine kesintiye gitmemiş ve maaşların düşmesi ile performansların etkilenebileceğini belirtip kesinti yapmama kararı aldıklarını belirtmişti.

Bu kesintilere uzmanlar ne diyor?

Washington Üniversitesi sosyoloji bölümü profesörü Jake Roselfeld Bilişim şirketlerin ödedikleri maaşları nasıl belirledikleri yönünde araştırmalar yürütüyor

Roselfeld, özellikle Google’ın maaş yapısının, maaş kesintilerinden aileler dahil en çok kimlerin olumsuz etkileneceği konusunda soru işaretleri oluşturduğunu kaydediyor ve bu düzenlemelerin yeniden gözden geçirilmesinin şart olduğunu belirtiyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Mavi Gizem izmir PCR Testi Global Secure Cargo Service | GSCS I Uluslararası Kargo Taşımacılığı Suruculuk.com | Sürücülük Firma Rehberi Ronytek Bilişim Classical Copy Özel İzmir Nakliyat DAST Uluslararası Lojistik